Parodontologická ordinace a dentální hygiena

Naše vybavení

AIR-FLOW

Air Flow

Laicky často nazývané jako "pískování zubů". Za pomoci tohoto přístroje Vám dentální hygienistka vysokotlakým proudem vody spolu s granulovaným práškem jedlé sody odstraní ze zubů pigmentace (od kávy, čaje, barevných potravin, tabáku) a bakteriální povlak. Vaše zuby budou znovu hladké a zářivější bez poškození zubní skloviny.

Jedlá soda způsobí zvýšení hladiny pH v ústech a tím se pozastaví demineralizační procesy na Vašich zubech. Zuby jsou po pískování nejvíce přizpůsobeny profesionální preventivní fluoridaci pomocí gelů k zamezení vzniku kazu a zvýšení ochrany zubů proti citlivosti.

VECTOR

Vector

Jeden z nejmodernějších ultrazvukových přístrojů používaných v oblasti terapie parodontitis. Slouží k hloubkovému vyčištění parodontálních kapes (chobotů mezi dásní a zubem) od bakterií, konkrementů a biofilmu. Tenoučká sonda se zavádí přímo mezi zub a nemocnou dáseň a přenosem sonické energie spolu se speciálními nálevy se šetrně čistí a leští povrch kořene zubu bez traumatizace měkkých tkání. Čistý povrch kořene umožňuje hojení přilehlé dásně.

LASER - EZLASE

Laser Ezlase

Diodový laser používaný k chirurgickým zákrokům na sliznicích a měkkých tkáních. Tento zákrok je šetrný a ve srovnání s klasickou chirurgií se tkáně lépe hojí, minimalizuje se krvácení při a po výkonu a odpadá šití rány. Vyjímečný účinek dekontaminace parodontologických kapes podporuje hojení tkáně. Používá se i k jednorázovému bělení zubů.

DetecTar

DetecTar

Optická sonda diagnostikující zubní kámen a detritus v hloubce parodontálních kapes. Funguje na principu LED a infračerveného záření.